کد خبر : 187402
تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1400 - 18:05

یوسفی: انقلاب اسلامی ادبیات جدید سیاسی را به دنیا عرضه کرد

یوسفی: انقلاب اسلامی ادبیات جدید سیاسی را به دنیا عرضه کرد

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی تاکید کرد: می توان بهترین دستاورد انقلاب اسلامی را که هدیه حضرت امام خمینی (ره) به مردم بود استقلال و حریتی نامید که باعث شد جمهوری اسلامی ایران سلطه قدرت های استکباری را کنار زده و با قدرت مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند. مجتبی یوسفی در گفت وگو

یوسفی: انقلاب اسلامی ادبیات جدید سیاسی را به دنیا عرضه کرد

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی تاکید کرد: می توان بهترین دستاورد انقلاب اسلامی را که هدیه حضرت امام خمینی (ره) به مردم بود استقلال و حریتی نامید که باعث شد جمهوری اسلامی ایران سلطه قدرت های استکباری را کنار زده و با قدرت مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند.

مجتبی یوسفی در گفت وگو با ایسنا، درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته، بیان کرد: رویکرد انقلاب اسلامی را در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری می توان مورد بررسی قرار داد. از نظر مصادیق دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار زیاد است. انقلاب اسلامی یک ادبیات سیاسی جدیدی برای اداره کشور بدون نگاه به شرق و غرب ایجاد کرد و به برکت نگاه ژرف حضرت امام (ره) و صداقت ایشان با مردم، به دنیا عرضه شد.

وی در ادامه اظهار کرد: از این جهت بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی از نظر نرم افزاری استقلال و عزت و نگاه به درون کشور است. امروز پیشرفته ترین کشورها را در ظاهر می بینیم که به راحتی استقلال آنها از سوی کشورهای استکباری که استعمار مدرن را دنبال می کند زیر سوال می رود. این امر فقط شامل کشورهای اسلامی نیست بلکه می بینیم که قدرت های استکباری هر از چندگاهی یک رئیس جمهور را با انقلاب مخملی و به صورت ایدئولوژیک جابه جا می کنند یا با به راه انداختن جنگ های نیابتی در ونزوئلا یا بولیوی در امور داخلی کشورها دخالت می کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یا از نظر تصمیم گیری و تصمیم سازی ما شاهد نگاه توهین آمیز آمریکا نسبت به کشورهای عربی و عربستان هستیم. قراردادهای آن چنانی می بندند و بعد از آنکه عربستان را مجبور می کنند که کسری بودجه آمریکا را جبران کند؛ عربستان را مثل گاو شیرده می نامند. این ادبیات توهین به شعور یک ملت است. این نگاه غرب به کشورها است که به عنوان ابزار از آنان استفاده می کنند.

یوسفی در ادامه تاکید کرد: یا اتفاقاتی که در آمریکا رخ داد نشان داد که دموکراسی که مدعی آن هستند دروغ است و خود کارگزاران آمریکایی رسما گفتند در انتخاباتشان تقلب شده است. پس می توان بهترین دستاورد انقلاب اسلامی را که هدیه حضرت امام (ره)  به مردم بود استقلال و حریتی نامید که باعث شد جمهوری اسلامی ایران سلطه قدرت های استکباری را کنار زده و با قدرت مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند.

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی افزود: ایران به اندازه تاریخ بشریت سابقه دارد ولی در برخی ادوار دیدیم که با سوءمویریت و عدم نگاه به مردم کشور ما را به چه سمت و سویی بردند. ما هنوز یادمان نرفته که حدود ۵۰ سال پیش بحرین از ایران جدا شد؛ ولی در لوای جمهوری اسلامی بلافاصله بعد از انقلاب که صدام به ما حمله کرد، یک وجب از خاک ایران را با نگاه اعتقادی مردم و رهبری حضرت امام خمینی (ره) به دشمن ندادیم.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اصطلاح عامیانه ای در دنیا مطرح می شود که آدم های بزرگ دشمنان بزرگی دارند، با اینکه آمریکا به هیچ وجه بزرگ نیست اما هر رئیس جمهوری می رود و می آید در هر نشست خبری یک سوی آن ایران است؛ چرا اسم برخی کشورهایی که به آن ها نزدیک هستند یا از نظر وسعت پهناور بوده را بر زبان نمی آورند؟ این قدرت جمهوری اسلامی را نشان می دهد. به پشتوانه اعتقادات و همراهی مردم، جمهوری اسلامی مسیر قدرت را در طول چهار دهه گذشته پیموده است.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای متعددی در حوزه های مختلف داشته است. به عنوان مثال دستاورد علمی که نمونه اخیر آن تولید واکسن کرونا است یا در حوزه دفاعی و انرژی هسته ای که رتبه ایران در رنکینگ بین المللی زیر ۱۰ است. اینها همه حاصل نگاه خودباورانه ای است که توسط جوانان و پیشکسوتان کشورمان دنبال شده است.

یوسفی در ادامه درباره کاستی هایی که باید برای جبران آنان تلاش کرد، افزود: از سوی دیگر در حوزه هایی که اعتمادی به نگاه درون نداشتیم و یا با نگاه وادادگی حرکت کردیم، عملا نتوانستیم وظیفه خود را نسبت به مردم انجام دهیم. به طور خاص در حوزه اقتصادی این کاستی مشهود است. باید یک انقلاب اقتصادی و صنعتی در کشور با نگاه به درون صورت گیرد. اعتماد به درون به این معنی نیست که از علم و تکنولوژی سایر کشورها استفاده نکنیم ولی همان کاری که دانشمندان و جوانان ما در حوزه انرژی هسته ای انجام دادند و این تکنولوژی را آوردند و بومی کردند و در سبد اخلاص برای پیشرفت کشور قرار دادند؛ باید در حوزه های دیگر نیز دنبال شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در ادامه تصریح کرد: در عین اینکه مردم ما نجیب هستند و پای کار انقلاب ایستادند، اما گله مندی هایی در حوزه اقتصادی و معیشتی دارند. درست است که مردم ما دلسوز کشورند اما باید بیشتر به مردم نجیب کشورمان توجه کنیم. متاسفانه برخی از دولتمردان در توجه به ظرفیت های داخلی از بخش کشاورزی گرفته تا بخش صنعتی غافل هستند. به عنوان مثال وقتی ما چنین دانشمندانی داریم که در علوم های مختلف در لبه علم حرکت می کنند؛ چطور نمی توانیم در صنعت خودروسازی خود درست کار کنیم؟ در این بخش ها آن نگاه غالب در کشور که باعث عزت و پیشرفتمی شود، وجود ندارد. ان شاءالله ملت بزرگ ایران با تجربه گذشته و مقایسه شعارهای جریانات سیاسی سعی می کنند با همدلی و وحدت و در نظر گرفتن همه سلایق و قومیت ها دست به دست هم داده و آینده بهتری را برای جمهوری اسلامی رقم بزنند.

یوسفی در ادامه با اشاره به افراد تاثیرگذار در طول تاریخ انقلاب اسلامی، بیان کرد: حضرت امام (ره) که در خفقان و فضای تاریک دوران ستم شاهی برخاست و نقش پیامبرگونه ای را در انقلاب اسلامی ایفا کرد، قطعا یکی از افراد تاثیرگذار تاریخ انقلاب اسلامی است. امروز بعضی ها با دروغ و کذب و رنگ و لعاب دادن می خواهند ظلم و جنایات دوران شاهنشاهی را پاک کنند. ما هنوز یادمان نرفته در حوزه اقتصادی، صنعتی و نظامی کجا بودیم. وضعیت دوران شاهنشاهی دور از ساحت ملت بزرگ ایران بود. ما شاهد بودیم که مستشاران خارجی را به عنوان متمدن و ملت بزرگ ایران را به عنوان افراد غیر متمدن می دیدند در صورتی که تاریخ کشور آمریکا زیر ۶۰۰ سال است. این ها دستاوردهای نظام شاهی بود که امام با توکل بر خدا برخاست و شروع کرد و در این مسیر چه سختی هایی کشید. ایشان را تبعید کردند و حتی در فرانسه این عالم برجسته مجبور شد لباس روحانیت را از تن دربیاورد. بسیار سخت بود اما ایشان لحظه ای متوقف نشد و خدا کمک کرد و عزت را به مردم ایران برگرداند. همه ما و همه آزادگان دنیا مدیون حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

نماینده مردم اهواز افزود: بعد از ایشان با هدایت مقام معظم رهبری که الحق و الانصاف فرزند خلف امام (ره) در هدایت انقلاب هستند، توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم. اگر ایشان و تصمیمات پیامبر گونه ایشان در عرصه های سخت انقلاب نبود، دچار مشکلات جدی می شدیم. با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و ولایتمداری مردم از عرصه های مختلف گذشتیم.

سخنگوی فراکسیون جبهه انقلاب اسلامی در پایان بیان کرد: سردار بزرگ دلها نیز که در مکتب حضرت امام و حضرت آقا سیر کرده بود از دیگر شخصیت های تاثیرگذار انقلاب است. روزی که سردار سلیمانی وارد سوریه شد، ۷۵ درصد آن دست داعش بود و نزدیک ۶۰ درصد عراق هم رفته بود. ایشان رفت و امنیت پایدار کشور را در خارج مرزها تامین کرد. امروز شاهد هستیم که نفوذ منطقه ای ایران بیشتر شده و کشورهایی را در کنار خود داریم که با وحدت ایجاد شده شاهد تشکیل سپر دفاعی در برابر دشمن هستیم. امروز اقتدار ایران با چهل سال پیش قابل مقایسه نبوده و این اقتدار نه با زور سرنیزه بلکه با صداقت و نگاه عزت گونه شکل گرفته و به آن افتخار می کنیم. در کنار تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی مردم گله مندی هایی در حوزه اقتصادی و معیشتی که حاصل سوء مدیریت و خودباختگی برخی از مسئولان است، دارند و باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم با انتخاب صحیح این مشکلات را نیز کنار بزنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چرا زيرنويس فيلم نمياد

خرید رپورتاژ آگهی دائمی با 70% تخفیف

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح